Kaip pasirinkti maršrutą, tinkamą savo automobiliui, motociklui?

Maršrutai sąlyginai suskirstyti į grupes:

  1. Maršrutai lengviesiems automobiliams – driekiasi asfaltais ir žvyrkeliais. Pravažiuojami visais automobiliais ir motociklais, visais metų laikais. 
  2. Maršrutai SUV’ams  skirti visiems automobiliams su didesnę prošvaista (SUV ,, parketiniai visureigiai“ nesvarbu 2WD ar 4 WD). Jie driekiasi žvyrkeliais, laukų ar miškų keliukais. Vasarą įveikiami be problemų, šlapiuoju metu ar žiemą , jei nenuvalytas sniegas, kai kurie ruožai gali tapti sunkiau pravažiuojami. Tokius ruožus galima apvažiuoti.
  3.  Maršrutai visureigiams skirti  standartiniams visureigiams (džipams), turintiems 4×4 pavarą. Kai kurie ruožai gali būti sunkiau įveikiami. Nerekomenduojame jais keliauti 4×4 pavarą turinčiais SUV’ais.Motosciklais jais keliauti galima, bet reikia rimtesnio pasiruošimo ir patirties.
  4. Maršrutai visureigiams su gerve labai panašūs į maršrutus visureigiams, tačiau juose yra ruožų, kuriuose gali prireikti gervės ir kitų pagalbinių priemonių ( paklotų, snorkelio…).
  5. Maršrutai motociklams tai lengvos bekelės maršrutai, priskiriami taip vadinamajai soft enduro kategorijai. tai lengvos bekelės maršrutai gražiausiuose šalies regionuose

2-3  maršrutų įveikimą labai įtakoja gamtinės sąlygos. Todėl į kelionę leiskitės bagažinėje turėdami kastuvą, kirvį, pjūklą… virvę ir… neatmeskite tikimybės patirti nuotykių. Visais atvejais atsakingai vertinkite situaciją, kad nuotykiai, negadintų nuotaikos.